Talent czy kompetencje?

Talent czy kompetencje?

Za nami drugie warsztaty Asseco Human Capital Academy

Czy ważniejszy jest talent czy raczej kompetencje i kiedy mówimy o potencjale – na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas drugich warsztatów w ramach Asseco Human Capital Academy.

Nasza efektywność zależy od wielu czynników. Na część z nich mamy bezpośredni wpływ, a inne w znacznym stopniu zależą od przełożonego i/lub firmy. Warto  zastanawiać się nad tym, czego potrzebujemy, aby w pełni realizować czy przekraczać oczekiwania dotyczące efektywności.

Konkluzja uczestników jest jedna – trzeba uporządkować procesy HR, to znaczy: zadbać o kompetencyjne opisy stanowisk pracy, prowadzić diagnozy talentów jak i kompetencji, w końcu  wspierać rozwój kluczowych kompetencji  – ale temu tematowi poświęcone będą kolejne warsztaty. W jaki sposób można tego dokonać? Na ile złożona to operacja?  Na to też znaleźliśmy odpowiedź – Asseco Human Capital Management aHCM to narzędzie, które na pewno sprosta tym wyzwaniom. Umożliwia nie tylko diagnozowanie aktualnych i przyszłych kompetencji pracowników lecz  zapewnia także nowe podejście do uczenia się i rozwoju np.  udostępniając nowoczesne narzędzia zarządzania wiedzą, współpracą i komunikacją.

 

Katarzyna Skowrońska, odpowiedzialna w Asseco Data Systems za współprace ze szkołami wyższymi, zauważa, że: Asseco Human Capital Management cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród Akademickich Biur Karier na Uczelniach Wyższych. Doradcy zawodowi najczęściej korzystają z naszego modułu badania kompetencji, aby określić stopień rozwoju kompetencji studentów i absolwentów oraz udzielić indywidualnych wskazówek do dalszego kształcenia i zaplanowania kariery zawodowej. Biura Karier przyciągają coraz więcej pracodawców. To właśnie dla nich coraz bardziej istotne jest umiejętne przedstawienie kompetencji i kwalifikacji studentów oraz absolwentów, a także pokazanie jaką wartość może wnieść konkretny kandydat do firmy. aHCM ma funkcjonalność, która umożliwia badanie potrzeb i oczekiwań pracodawców oraz monitorowanie losów zawodowych absolwentów. W ten sposób uczelnia pozyska informacje przydatne w procesie doskonalenia jakości kształcenia oraz formułowaniu oferty marketingowej, służącej celom rekrutacyjnym i wizerunkowym. Dodatkowo portal dla Biur Karier umożliwia pracodawcom udostępnianie informacji o prowadzonych procesach rekrutacji oraz wstępną selekcję kandydatów”

„Dziś, gdy mamy do czynienia z trudnym rynkiem dla pracodawcy, każda organizacja chcąca pozyskać i zatrzymać kompetentnego pracownika, a przede wszystkim sprawić by pracował efektywnie, powinna korzystać z odpowiedniego narzędzia. Z jednej strony wspierającego rozwój pracowników, spajającego wewnętrznie organizacje, a z drugiej monitorującego efektywność oraz dostarczającego informacji zarządczej, istotnej przy podejmowaniu strategicznych decyzji” –  powiedziała Beata Doktór, Dyrektor Handlowy w Pionie Systemów Zarządzania Kapitałem Ludzkim w Asseco Data Systems.

 Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 2. Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  • przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  • przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 5. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 6. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 7. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 8. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.

POLITYKA PRYWATNOŚCI